Kwas laktobionowy – ukojenie nadrażliwej skóry.

Zabieg z kwasem laktobionowym – zapobiega starzeniu skóry, stymuluje odnowę komórkową, produkcję kolagenu i elastyny, nawilża, rozjaśnia i chroni przed wolnymi rodnikami. Zmniejsza rumień, wzmacnia naczynka krwionośne.

Koszt: 150 zł. Częstotliwość zabiegów: 1 x tyg. przez 6-8 tygodni.

Kwas laktobionowy charakteryzuje się silnymi właściwościami anty oksydacyjnymi. Zapobiega tworzeniu się zmarszczek, teleangiektazji, zwiotczeniu skóry. Poprzez pobudzenie syntezy kolagenu, wzmacnia mechanizmy naprawcze, stanowi ochronę przed skutkami działania promieni UV. Ma unikalną właściwość wiązania wody i tworzenia na powierzchni skóry żelowego „filmu”, który powoduje, że skóra staje się gładka i miękka, co wzmacnia ochronną barierę naskórkową. Podobnie jak inne hydroksykwasy ma właściwości złuszczające (może mieć zastosowanie w leczeniu rybiej łuski blaszkowatej).
Kwas laktobionowy pozbawiony jest właściwości drażniących, może więc być stosowany do pielęgnacji skóry wrażliwej i suchej oraz zmienionej chorobowo (np. egzema). Stosowany miejscowo wzmacnia czynność bariery naskórkowej, wspomaga proces odnowy komórkowej, nawilża naskórek, powoduje złuszczanie powierzchownych warstw komórek warstwy rogowej. Podobnie jak inne hydroksykwasy stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych, elastycznych i wpływa na produkcję glikozoaminoglikanów w skórze właściwej. Ponadto dzięki właściwościom anty oksydacyjnym zmniejsza uszkodzenia tkanek spowodowane działaniem rodników tlenowych.
Klinicznie kwas laktobionowy znalazł zastosowanie w pielęgnacji zniszczonej słońcem skóry, w zapobieganiu starzenia się skóry, a także w pielęgnacji pozabiegowej np. po peelingach czy laseroterapii. W ostatnich latach wykazano korzystne działanie kwasu laktobionowego w leczeniu niektórych zapalnych chorób skóry takich jak wyprysk, trądzik różowaty, łój otokowe zapalenie skóry, zaburzenia naczyniowe. Przeprowadzone w Polsce i USA badania w przypadkach zaawansowanych teleangiektazji u pacjentów z trądzikiem różowatym, uszkodzeniami posteroidowymi skóry i przewlekłym odczynem fototoksycznym.

Badania kliniczne potwierdziły działanie przeciwstarzeniowe kwasu laktobionowego już po 3 miesiącach stosowania. Odnotowano poprawę kolorytu skóry, zniwelowanie drobnych zmarszczek oraz poprawę jędrności i elastyczności. – mówi Anna Marcjasz, kosmetolog. – Aby uzyskać najlepsze efekty działania kwasu laktobionowego należy go stosować systematycznie w kuracjach trwających 2-3 miesiące – podpowiada. Warto wiedzieć, że kwas laktobionowy nie wykazuje działania fototokstycznego, na zabiegi z nim możesz więc decydować się o każdej porze roku!

Polska marka kosmetyczna Arkana wprowadziła na rynek kosmetyki profesjonalnej kwas laktobionowy o stężeniu 15%.   Natomiast z myślą o codziennej pielęgnacji Arkana stworzyła krem z kwasem laktobionowym o stężeniu 10% i witaminami A+C oraz zestaw produktów do demakijażu – płyn micelarny i tonik.

źródło: bio-med.pl, arkana.pl

Ten wpis został umieszczony w kategorii Artykuły, Małgorzata Kaliszan-Rohnka. Dodaj do zakładek.

Jedna Odpowiedź na Kwas laktobionowy – ukojenie nadrażliwej skóry.

  1. Pingback: Fotostarzenie – jak uniknąć starzenia się skóryMinerwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

64 + = 73