Co to znaczy nutrikosmetyk?

Nutrikosmetykami nazywane są suplementy diety, które w wyraźny sposób poprawiają stan skóry.

A co to znaczy suplement diety? Jest to produkt, który uzupełnia naszą codzienną dietę w ważne składniki potrzebne do podtrzymania zdrowia. Suplementy nie są lekami.

Nutrikosmetykiem jest np. Capivit A+E, skrzypovita, Proskin LF i in.

Preparaty te oparte są na składnikach naturalnych, ziołowych i witaminowych dlatego trzeba je przyjmować jakiś czas (w większości ok. 3 miesiące) aby uzyskać pożądany efekt.

Preparat Proskin LF jest to koncentrat kobylego mleka. O jego prozdrowotnych właściwościach pisałam w artykule „KOBYLE MELKO – ELIKSIR MŁODOŚCI?”

Proskin LF® wskazany jest jako terapia wspomagająca dla osób mających suchą, łuszczącą się skórę, ulegającą zrogowaceniu i pękaniu, często jako objaw towarzyszący między innymi:

  • Łuszczycy
  • Atopowemu Zapaleniu Skóry
  • Naświetlaniom UVA, UVB, PUVA (np. w łuszczycy, w bielactwie)
  • Przyjmowaniu leków, których działaniem niepożądanym jest wysuszenie skóry i błon śluzowych (np. leczenie trądziku doustną izotretinoiną)
  • Zaburzeniom hormonalnym w okresie menopauzy, kiedy kobiety odczuwają dolegliwości między innymi z powodu boleśnie pękających pięt, dokuczliwego świądu skóry na łydkach i ramionach oraz nadmiernego złuszczania się suchego naskórka

oraz dla osób, które chcą aby ich skóra była dobrze nawilżona, elastyczna i wygładzona.

Proskin Pieczęć Konkurs

Nutrikosmetyki działają na cały organizm, nie tylko na skórę. Ale przecież na obraz pięknej kobiety wpływa wiele czynników, między innymi dobre samopoczucie i zadbana skóra.

Ten wpis został umieszczony w kategorii Artykuły, Małgorzata Kaliszan-Rohnka i otagowany: , , , , , , . Dodaj do zakładek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 62 = 68