Czym umyć kabinę prysznicową?

Osad z kamienia i mydła na drzwiach kabiny prysznicowej jest zmorą i udręką większości Gospodyń domowych. Szczególnie wtedy, gdy Gospodyni ta pracuje na pełen etat (co najmniej), wychowuje dzieci i stara się jeszcze znaleźć czas na realizowanie swoich własnych marzeń.

Wtedy to, Gospodyni nie ma ani czasu, ani ochoty odmaczać armatury w occie, przygotowywać mieszanek wybuchowych z octu i sody, czy szorować kabinę szczoteczką do zębów. Co robi wtedy nowoczesna i sprytna Gospodyni domowa? Siada do kompa i szuka informacji, jakie preparaty będą najskuteczniejsze. Na pewno nie te najtańsze, ale swój czas Gospodyni ceni bardzo wysoko i twierdzi, że bardziej się opłaca szybko umyć całą łazienkę i mieć czas na zabawę z dziećmi, niż wypędzać dzieci same na plac zabaw, aby w spokoju szorować i polerować.

Ja jestem taką Gospodynią, która zna o wiele ciekawsze zajęcia niż sprzątanie. Szukałam długo, testowałam różne preparaty, aż w końcu znalazłam. Są to dwie marki produktów produkowanych w Niemczech. Jedna znana, druga mniej, obie skuteczne, bezpieczne dla środowiska i mniej więcej w tym samym zakresie cenowym.

Tak więc z czystym sumieniem polecam wam do mycia prysznica i reszty gospodarstwa domowego środki czyszczące Sotin i Alchemica. Pierwszą firmę mam już w swoim sklepie, drugą też będę sprzedawać (mam nadzieję, że już wkrótce).

Wracając do tematu prysznica. Jak go szybko umyć? Należy zaopatrzyć się w płyn do mycia prysznica Sotin 130 i miękką ściereczkę (używam z mikrofibry).

Rozprowadzić preparat za pomocą atomizera na powierzchni kabiny prysznicowej. Zostawić na kilka minut. Spłukać dużą ilością wody. Brzydki osad, który za żadne skarby nie chciał opuścić naszej łazienki, teraz po prostu spływa sobie sam do odpływu. Drzwi kabiny są czyściutkie i błyszczące. Trzeba jeszcze przetrzeć ściereczką do sucha. Uwaga, jeżeli czyścicie pierwszy raz i osad jest bardzo gruby, to może być potrzebne przetarcie mytej powierzchni ściereczką przed spłukaniem. Ale tylko w przypadku naprawdę bardzo silnych zabrudzeń.

130-DUZY

Ten wpis został umieszczony w kategorii Artykuły, Małgorzata Kaliszan-Rohnka, PORADY, Recenzje i otagowany: , , , , , . Dodaj do zakładek.

2 Odpowiedzi na Czym umyć kabinę prysznicową?

  1. Co robisz szczoteczka do zębów?

  2. Zofia pisze:

    Zgadzam się, tez używam Sotin130.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 27 = 33