Galaktyczny impas czyli Punkt Lagrange’a Jacka Szczyrby

Teksas, młody fan motoryzacji i pracownik warsztatu samochodowego, jest świadkiem morderstwa dokonanego przez tajne służby na członku jego rodziny. Od tej pory nastawia całe swoje życie w kierunku dokonania zemsty: zdobywa przydatne kontakty, nabywa nowe umiejętności i gromadzi informacje. Rok po roku stopniowo rozpracowuje zbrodniarzy, korzystając z szerokiego wachlarza metod. U jego boku niezmiennie stoją wierni przyjaciele, którzy nie zawsze go rozumieją, ale zawsze wspierają.Jacek Szczyrba, Punkt Langrange`a

Punkt Lagrange’a Jacka Szczyrby to przepełniona nagłymi zwrotami akcji powieść sensacyjna, zbudowana na głęboko ugruntowanych poglądach politycznych autora. Między kolejne pościgi i strzelaniny autor wplata rozbudowane dialogi, pod którymi zdają się kryć tak naprawdę eseje na tematy polityczne, czasem obyczajowe lub egzystencjalne. Może to delikatnie burzyć spójność opowiadania, ale na pewno wprowadza wartościowe elementy, dla których warto sięgnąć po tę pozycję.

Książka jest ciekawie napisana pod względem warsztatowym. Wartka akcja równoważy momentami długie wywody bohaterów, przez co czytanie nigdy nie dłuży się odbiorcy. Jako kryminał trzyma w napięciu do samego końca, korzystając ze sprawdzonego schematu rozpoczynania fabuły od „trzęsienia ziemi”. Wszechobecne wątki motoryzacyjne dodają całości wiarygodności; Teksas jest bohaterem z krwi i kości, który oprócz ideałów posiada hobby, którym żyje na co dzień.

Ten wpis został umieszczony w kategorii Artykuły, Gość i otagowany: , . Dodaj do zakładek.

2 Odpowiedzi na Galaktyczny impas czyli Punkt Lagrange’a Jacka Szczyrby

  1. gosiaGosposia pisze:

    Wspaniała książka. Zapraszam do siebie – napisałam o niej kilka słów.
    http://gosposiagosia.blogspot.com/2016/09/nadejdzie-czas-rozliczenia-recenzja.html

  2. Nowak pisze:

    Warto, naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 7