Mezoterapia igłowa – ogólny opis działania

Wprowadziłam do gabinetu nowy zabieg zwany „terapia cienko-igłowa” lub „mezoterapia igłowa” z wykorzystaniem urządzenia zwanego derma rollerem.

Terapia ta ma bardzo szerokie zastosowanie, dlatego dla opisu działania dermo rollera oraz przedstawienia wskazań i przeciwwskazań poświęcę kilka artykułów.

Dermoroller jest urządzeniem, które posiada ruchomą głowicę z igłami o grubości ludzkiego włosa. Długość igieł zależy od części ciała, na które ma być stosowana terapia i od osoby wykonującej zabieg. Długości do 0,5 mm można stosować w domu. W gabinetach kosmetycznych używamy 0,75 mm (intensywne zabiegi przeciwzmarszczkowe, rozjaśnianie przebarwień, poprawa struktury skóry, spłycanie rozstępów i niwelowanie celulitu) oraz 1,5 mm (bardzo intensywne zabiegi, sporadycznie stosowane na twarz, najczęściej na ciało). Dłuższe igły używają już tylko lekarze.

Rolka z igiełkami, w trakcie przesuwania go po skórze, tworzy w naskórku  i skórze mikrokanaliki, które pomimo, iż niewidoczne, powodują lokalne uszkodzenia, co wywołuje reakcję zapalną w skórze właściwej.
Rezultatem jest uwalnianie przez skórę czynników wzrostu i pobudzenie aktywności fibroblastów, które znacznie zwiększają produkcję kolagenu.

Metoda mikronakłuwania powoduje minimalne uszkodzenia naskórka bez usunięcia jego zdrowej warstwy, co ma miejsce w innych bardziej inwazyjnych zabiegach kosmetycznych. Ponieważ naskórek pozostaje praktycznie w nienaruszonym stanie, gojenie następuje błyskawicznie. 

Zabieg stymuluje procesy naprawcze w skórze bez wywoływania permanentnego stanu uszkodzenia. Pozytywne rezultaty zauważalne są już w kilka dni po rozpoczęciu stosowania rolki, natomiast trwałych efektów możemy oczekiwać po kilku miesiącach, co związane jest z okresem formowania się nowego kolagenu (utworzenie nowych włókien kolagenu trwa od kilku miesięcy do roku i daje trwałe efekty, poprawiające się z każdym miesiącem kontynuowania kuracji).

Używam rollera firmy Arkana, który posiada 192 igły z wysokiej jakości stali chirurgicznej i w ciągu 5 minut wykonuje ok. 250000 nakłuć. Ponieważ urządzenie tworzy dużą ilość głębokich mikrokanalików ułatwiających wnikanie substancji aktywnych głęboko w skórę, wykorzystujemy tę sytuację aplikując w czasie zabiegu odpowiednie substancje. Dobór ich zależy od rodzaju skóry oraz oczekiwanego efektu.

Działanie Derma Rollera:

umożliwia penetrację składników aktywnych w głąb skóry

stymuluje produkcję kolagenu i elastyny

przywraca właściwe napięcie skóry

wygładza zmarszczki i bruzdy

podnosi skórę wokół powiek, w kącikach ust i na policzkach

redukuje przebarwienia

spłyca blizny potrądzikowe

wyrównuje koloryt

zwęża pory

redukuje cellulit oraz nierówności i zgrubienia podskórne

ujędrnia luźną skórę ciała po ciąży i odchudzaniu

spłyca rozstępy

zapobiega łysieniu

W następnym artykule opiszę dokładnie kilka problemów, z którymi można poradzić sobie stosując terapię derma rollerem.

Ten wpis został umieszczony w kategorii Artykuły, Małgorzata Kaliszan-Rohnka, Promocje i otagowany: , , , . Dodaj do zakładek.

2 Odpowiedzi na Mezoterapia igłowa – ogólny opis działania

  1. Magda pisze:

    świetny artykuł. Czekam na więcej. Ostatnio też używam rollera i bardzo sobie chwalę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 12 = 13