Osad z kamienia na kabinie prysznicowej

Jak zlikwidować osad z kamienia na szklanych lub plastikowych ściankach kabiny prysznicowej? Najlepiej zastosować dobry preparat, który został do tego celu wymyślony.

130Sotin 130 – sposób użycia.

Preparat Sotin 130 należy rozprowadzić cienką warstwą na czyszczonej powierzchni. Odczekać ok. minuty i spłukać obficie wodą. Ważna uwaga, preparat działa, dopóki jest mokry, nie należy dopuścić do wyschnięcia, ponieważ wtedy reakcja chemiczna ustaje i osad robi się znowu twardy.

Dlaczego preparat tak krótko działa?

Firma Sotn zwraca dużą uwagę na ochronę środowiska. Wszystkie środki chemiczne, także profesjonalne do czyszczenia instalacji c.o., są biodegradowalne. Środki czyszczące do domowego użytku działają silnie i skutecznie, ale krótko, by w czasie spływania do kanalizacji były już całkowicie neutralne i niegroźne dla środowiska.

Wyjątkowo gruby osad z kamienia.

Jeżeli preparatu Sotin 130 używamy po raz pierwszy lub osad na kabinie jest bardzo gruby, możemy użyć miękkiej ściereczki. Po odczekaniu minuty, kamień stanie się miękki, ściereczką zetrzeć go z powierzchni i dopiero wtedy obficie spłukać. Ponieważ nie możemy pozwolić na wyschnięcie, zalecam pierwsze czyszczenie wykonywać partiami, na małej powierzchni.

Co zrobić, jeżeli nie można usunąć osadu, nawet ściereczką.

Czasem może się zdarzyć, że po rozprowadzeniu preparatu nie widzimy gwałtownej reakcji. Oznacza to, że preparat, którym myliśmy naszą kabinę do tej porty, utworzył na niej warstwę ochronną (hydrofobową) i w ten sposób zaimpregnował, utwardził także osad. Sotin 130 nie zadziała odpowiednio, aż warstwa ta nie zostanie zmyta.

Ten wpis został umieszczony w kategorii Artykuły, Małgorzata Kaliszan-Rohnka, PORADY, Recenzje i otagowany: , , . Dodaj do zakładek.

4 Odpowiedzi na Osad z kamienia na kabinie prysznicowej

 1. Jan N. pisze:

  znamy, znamy, sotiny dobre są i basta

 2. Zośka pisze:

  Sprawdziłam i czyściłam moją tragiczną kabinę po kawałku. Usunęłam cały osad i mam nadzieję, że juz zostanie taka piękna i błyszcząca.

 3. Gosia pisze:

  To jest bardzo dobry sposób na mycie kabiny prysznicowej. dobry środek i już po problemie.

 4. JulitaJ pisze:

  Super płyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 4