Pielęgnacja włosów wiosną.

koloryzacja

Pielęgnacja włosów wiosną.

Zimą włosy narażone są na działanie wielu niekorzystnych czynników: wiatr, mróz, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, przegrzewanie skóry głowy pod czapką. Pielęgnacja włosów wiosną powinna być nastawiona na ich odżywienie i zregenerowanie. Dlatego na wiosnę polecamy specjalistyczne preparaty służące do zadbania o dobrą kondycję włosów.

 

 

W sklepie Minerwa.net proponujemy Państwu specjalistyczne preparaty wzmacniające włosy oraz zapewniające im dobry wygląd.

Maski, koncentraty i odżywki.
Preparaty wzmacniające łodygę włosa oraz stymulujące wzrost.

BANDI Tricho-esthetic - ekstrakt przeciw wypadaniu włosów BANDI Tricho-esthetic – ekstrakt przeciw wypadaniu włosów

Stymuluje mikrokrążenie, dotlenia opuszkę włosa.

 

 GENACTIV colosregen serum – trichofaktor wzrostu włosów.

Dostarcza składników odżywczych i dotlenia opuszkę włosa.

 

 

 

Szampony.

Oczyszczają skórę owłosioną głowy oraz łodygę włosa. Nawilżają i regenerują włos, łagodzą podrażnienia skóry.

 

 

BANDI Tricho-esthetic – szampon kondycjonujący

Wzmacnia i regenerujej włos.

 

EUBOS UREA szampon do włosów 5% mocznika

Nawilża skórę głowy, zmniejsza swędzenie.

 

Dobrze też zastosować odpowiednią dietę, która pomoże w zregenerowaniu włosów oraz zminimalizuje efekt „wiosennego zmęczenia”. Dieta ta powinna być bogata mikro- i makroelementy, cynk, biotynę, siarkę i witaminy z grupy B. Najlepszym ich źródłem są warzywa, owoce i kasze. Nie należy zapominać o rybach, orzechach czy siemieniu lnianym, ponieważ produkty te dostarczą naszemu organizmowi kwasy omega-3 i omega-6.

ZIOŁA.

Zioła należy pić i płukać nimi włosy. Najpopularniejsze to:
pokrzywa – źródło żelaza, oczyszcza organizm, reguluje przemianę materii, sprawia, że włosy maja ładny połysk, normalizuje wydzielanie łoju UWAGA – lekko przyciemnia włosy
rumianek – działanie przeciwzapalne i rozkurczające, lekko rozjaśnia włosy, normalizuje wydzielanie łoju
skrzyp polny – z powodu dużej zawartości krzemu sprawia, że włosy stają się lśniące i błyszczące; jeżeli jest przyjmowany także wewnętrznie to wzmacnia paznokcie o korzystnie wpływa na kondycję skóry

Domowe maseczki do pielęgnacji włosów.

Często stosujemy także domowe sposoby pielęgnacji włosów. Przepisy, które funkcjonują w naszych rodzinach od pokoleń, są sprawdzone przez nasze babcie i działają także dzisiaj.
I tu prośba do naszych czytelniczek. Podzielcie się z nami swoimi sposobami na wzmocnienie i ładny wygląd włosów. Postarajmy się razem, aby te naturalne i sprawdzone sposoby nie zaginęły.

 

 

 

Ten wpis został umieszczony w kategorii Artykuły, Małgorzata Kaliszan-Rohnka, PORADY i otagowany: , , , . Dodaj do zakładek.

5 Odpowiedzi na Pielęgnacja włosów wiosną.

  1. GosiaGosposia pisze:

    Zawsze wiosną robię sobie wzmacniającą kurację z pokrzywą. Piję i płuczę włosy po każdym myciu.

  2. Anita pisze:

    Oczywiście, ze tak!
    Po pierwsze henna Khadi- nie wyobrażam sobie powrotu do zwykłych farb do włosów;
    Po drugie oleje- olej w orzecha włoskiego na moich włosach działa cuda
    Po trzecie żelatyna- „maska” z żelatyny raz na kilka tygodni uczyniła z moich włosów piękną taflę;
    Po czwarte- woda, herbatki ziołowe(np. pokrzywa) i zdrowe koktaile;
    Po piąte- drożdze- i do picia(trochę fujka;)) i jako maska na włosy co tydzień..

    I dużo dużo więcej:) Nigdy nie miałam takich włosów jak teraz, każdą wymienioną rzecz polecam (olej oczywiście dobrać pod siebie).

  3. Zosia pisze:

    Raz w tygodniu nakładam maskę na włosy. wiosna wcieram dodatkowo w skórę włosów serum ze skrzypu

  4. karolina27 pisze:

    Wiele koncernów dermokosmetycznych sięga po zioła i naturalne składniki kosmetyczne. Czemu nie zrobić tego samego w domu? Przyjemna zabawa, z efektem miłym dla oka i przyjazna dla kieszeni. Przygotowuję odżywkę multiwitaminową. Dwie lub trzy łyżki oleju rycynowego mieszam z łyżeczką soku z cytryny oraz zawartością trzech ampułek z wit. B1, trzech kapsułek z wit. B2 i ampułką z wit. C. Płynną odżywkę rozprowadzam na wilgotnych włosach. Po 20 min. zmywam. Kurację powtarzam co 10-14 dni i kontynuuję co najmniej przez 3 miesiące. Poświęcam też chwile na masaż skóry głowy. Trudno przecenić takie masowanie. Można je wykonać „na sucho” opuszkami placów lub wykonać specjalnym masażerem, albo w trakcie mycia czy nakładania odżywki.

  5. Co prawda – lada moment jesień, ale ja wyposażona w susz ziołowy z pokrzywy (zbierany na wiosnę właśnie) planuję regularne płukanki. Mam włosy suche – niezaleznie od pory roku, dlatego o ich nawilżenie muszę dbać niemal non stop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 4 =