Kwas hialuronowy w kosmetykach nawilżających

 

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). Jest składnikiem wszystkich części naszego ciała. W najwyższym stężeniu występuje w skórze, w mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Jest również składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej, stanowi budulec ścian naczyń krwionośnych. Z wiekiem zdolność produkowania kwasu hialuronowego przez organizm maleje. Tworzą się zmarszczki, a skóra wiotczeje. 

Kwas hialuronowy ma niesamowicie dużą zdolność wiązania wody. Jedna jego cząsteczka może związać około 250 cząsteczek H2O. W kosmetykach wykorzystuje się dwa rodzaje kwasu: mało i wielkocząsteczkowy. Kwas hialuronowy o małej cząsteczce (krótko-łańcuchowy) wnika głęboko w skórę – tam dzięki właściwościom higroskopijnym wiąże wodę i pęcznieje. Kwas o dużej cząsteczce (długo-łańcuchowy) pozostaje w warstwie rogowej skóry, oprócz silnego jej nawilżenia (dzięki procesowy opisanemu powyżej) uczestniczy w tworzeniu bariery biologicznej, czyli zapobiega nadmiernej utracie wody, chroni skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Przedstawię Wam dzisiaj krótko kilka kremów silnie nawilżających, których podstawowym składnikiem jest właśnie kwas hialuronowy.

EUBOS seria Anti-Age. Niemieckie dermokosmetyki, których podstawowym składnikiem nawilżającym oraz przeciwzmarszczkowym jest kwas hialuronowy. Seria ta jest dedykowana skórze dojrzałej oraz młodej z pierwszymi zmarszczkami oraz z zauważalną utratą jędrności. W skład serii wchodzą: krem do twarzy na dzień z filtrem SPF 20,krem na noc, krem pod oczy, krem do rąk z filtrem UV.

krem-do-rak-hialuronowy-spf- eubos krem-serum-pod-oczy-z-kwasem-hialuronowymeubos twarz hialuron.20 eubos twarz hialuron

Niemiecka firma kosmetyczna JANSSEN także stosuje w swych luksusowych kosmetykach dwa rodzaje kwasu hialuronowego. Nawilżenie skóry jest niezbędne niezależnie od wieku i rodzaju cery. Dlatego znajdziemy go w kosmetykach dla skóry dojrzałej, suchej ale także dla mieszanej i wrażliwej.

pcm zestaw-500x500
zestaw-walentynki-500x500dry-kaps-500x500day-vitalizer-50-500x500

Na koniec dobrze Wam znana polska firma BanDi, produkująca kosmetyki profesjonalne do gabinetów kosmetycznych oraz wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji domowej. Na uwagę zasługuje linia HYDRO CARE, polecana do stosowania dla każdego rodzaju cery, niezależnie od wieku, wymagającej silnego nawilżenia.

 

HYDRO SERUM-500x500 hydro-noc-m-500x500 hydro-balsam-500x500 hydro naw-500x500

 

 

 

 

 

Ten wpis został umieszczony w kategorii Artykuły, Małgorzata Kaliszan-Rohnka i otagowany: , , . Dodaj do zakładek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

86 − = 82