Olejowanie włosów olejami tłoczonymi na zimno

Jak wykonujemy olejowanie?

Przygotowaną do zużycia partię olejku (lub mieszaniny olejów) ogrzewamy lekko w kąpieli wodnej. Nanosimy opuszkami na skórę głowy, wykonując jednocześnie masaż. Następnie rozprowadzamy po całej długości włosów, biorąc w palce pojedyncze pasma. Robimy to delikatnie, masując włosy. Nie szarpiemy i nie wcieramy olejku. Zakładamy na głowę foliowy czepek, może jeszcze być turban z ręcznika i trzymamy minimum 30 minut. Może być nawet do kilku godzin. Po zdjęciu myjemy dokładni włosy wodą z szamponem. Do spłukania dodajemy łyżkę soku z cytryny.

Jakimi olejkami wykonuje się olejowanie?

rycynowyBardzo dobrym produktem jest olej rycynowy, który dodatkowo wzmacnia cebulki włosów i jest stymulatorem wzrostu. Regeneruje strukturę uszkodzonego włosa. Chroni jego łodygę przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, takimi jak słońce, wiatr, chlor i farby do włosów. Możemy go stosować do każdego rodzaju włosów.

migdalowyOlej ze słodkich migdałów polecam do włosów suchych. Można go też wcierać po każdym myciu głowy w rozdwojone końcówki.

Olej jojoba: nawilża włosy, wygładza i regeneruje. Nadaje im miękkości i blasku. Wcierany w skórę głowy zwalcza łupież.

Olej avocado: nawilża i odżywia łodygę włosa, stymuluje wzrost.

Olej arganowy, olej z kiełków pszenicy, olej z pestek żurawiny, z pestek winogron – nawilżają i regenerują włosy. Wygładzają i ułatwiają rozczesywanie.


awokadowinogronazurawinajojobamigdalowypszenica

 

Olejowanie wykonuje się raz w tygodniu, w przypadku włosów bardzo zniszczonych zabiegami fryzjerskimi, lub nadmierną ekspozycją na słońce, nawet dwa razy w tygodniu.

Ten wpis został umieszczony w kategorii Artykuły, Małgorzata Kaliszan-Rohnka i otagowany: , , . Dodaj do zakładek.

17 Odpowiedzi na Olejowanie włosów olejami tłoczonymi na zimno

  1. Gosia pisze:

    Stosowałam do tej pory tylko olej arganowy, teraz spróbuję migdałowy. Jeżeli można go stosować na końcówki, to chyba nie jest tłusty. Olejowanie zajmuje dużo czasu, a wtarcie oleju po myciu jest o wiele łatwiejsze.

  2. Magdalena Bądzelewska pisze:

    Ja jeszcze nigdy nie używałam olejku,muszę spróbować

  3. Monika Gontarz pisze:

    moje włosy doskonale reagują na takie zabiegi, polecam każdej pani!

  4. Bernadeta pisze:

    Dużo czytałam o olejowaniu włosów ale nigdy nie próbowałam

  5. Renata Grocholska pisze:

    Ja jeszcze nidgy nie stosowałam olejku ale muszę spróbować 🙂

  6. Małgorzata pisze:

    Same plus o olejowaniu aż muszę sama spróbować

  7. Sylwia pisze:

    Muszę kiedyś na sobie przetestować.

  8. Aleksandra pisze:

    Powinnam raz jeszcze spróbowac 😉
    Kiedys bowiem jak byłam młodsza nakładałam sobie dużo za dużo oeljku i efekt był (przez kilka dni mimo mycia!) jakbym chodziła z masłem na głowie..a to zdecydowanie nie o to chodziło 😉

  9. Paweł pisze:

    Bardzo przydatne informację 🙂

  10. kurczak5 pisze:

    ja próbowałam oleju arganowego i kokosowego – i o dziwo, ten drugi sprawdza sie u mnie duzo lepiej!

  11. Joanna L. pisze:

    Ciekawy opis i bardzo przydatne porady 🙂

  12. Nacieram włosy olejami, mimo, że maja tendencję do przetłuszczania. Muszę je potem mocno wymyć ale efekt jest fantastyczny. Są miękki e i błyszczące, bez rozdwojonych końcówek.

  13. Barbara80 pisze:

    Ja próbowałam dużej ilości olejków i najlepszy jest dla mnie arganowy. Zauważyłam też że bardzo duży wpływ na moje włosy ma to jak się ogólnie odżywiam, jak ostatnio zmieniłam nawyki to włosy od razu w lepszej formie 🙂

  14. Karola pisze:

    Kochani mam do was pytanie czy ten olejek arganowy działa dobrze na wypadające włosy? Szukam skutecznego rozwiązania, ponieważ stosowałam już wiele środków i bez żadnego efektu 🙁

  15. tanita pisze:

    czy ktoś jest w stanie potwierdzić skuteczność tych olejków? kiedyś koleżanka mówiła mi, że mają dobry wpływ na włosy i oceny w internecie też są dobre. generalnie mam problem z wypadającymi włosami – pomoże?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

91 − = 82