Wielkie wielkanocne sprzątanie.

Dopiero co, schowaliśmy choinkę, a już myślimy o świętach wielkanocnych. Czy kupić szynkę eco? A może lepiej mięso od znajomego gospodarza i peklować? Domowe wędliny są bardzo modne. I ile osób zasiądzie w tym roku przy stole świątecznym? Rodzina przyjedzie na jeden dzień, czy na kilka.

Jest o czym myśleć, a w dodatku trzeba jeszcze wysprzątać cały dom!

I tu zapraszam do obejrzenia filmu, który znalazłam na YouTube.

Przypomnę typowy scenariusz świątecznego przyjęcia.

Przyjechała siostra, tak dawno się nie widziałyście, masz ochotę siedzieć i gadać do rana, ale czy wytrzymasz? Jesteś przecież taka zmęczona.

Syn z dziećmi przyjechał, tak je kochasz, są wspaniałe. Dostali dzisiaj od ciebie burę, ponieważ wylali sok na dywan, a ty go prałaś na kolanach cały dzień.

Córka siedzi w kącie i nie odzywa się. Widzisz, że jej przykro. Obiecała przyjechać wcześniej i pomóc, ale nie dostała urlopu. Teraz patrzy na Ciebie i ma wyrzuty sumienia, choć nic nie zawiniła.

Jesteś taka zmęczona, że nie możesz się doczekać ich wyjazdu.

Czy tak zawsze ma być? Czy chcesz aby święta tak wyglądały?

Mam na to radę. Zrezygnuj z jednego placka (i tak zawsze pieczesz zbyt dużo) i za te pieniądze zrób prezent sobie i rodzinie równocześnie. Kup porządne i skuteczne preparaty chemiczne do sprzątania. Porządki zrobisz szybko i w dodatku zabezpieczysz myte powierzchnie przed szybkim ponownym zabrudzeniem. Sprawisz, że wielkie wielkanocne sprzątanie nie odbędzie się, ponieważ dom będzie lśnił, a ty to sprawisz ot tak, mimochodem, nawet nie zauważysz kiedy.

logo_sotinW sklepie Minerwa wprowadziliśmy do sprzedaży preparaty do sprzątania. W tej chwili jest już dostępna niemiecka chemia do czyszczenia SOTIN.  Już niedługo wprowadzimy następną firmę.

Ten wpis został umieszczony w kategorii Artykuły, Małgorzata Kaliszan-Rohnka, PORADY i otagowany: , , . Dodaj do zakładek.

14 Odpowiedzi na Wielkie wielkanocne sprzątanie.

 1. Gosia pisze:

  Zawstydziłam się. Ja zawsze urządzam moim bliskim przedświąteczne piekiełko. Mycie okien na mrozie itp. a przecież od czasu do czasu kupuję jakiś dobry środek chemiczny do czyszczenia, trzeba przed świętami zaopatrzyć się „w pakiet całościowy” i dać ludziom żyć.

 2. Edyta pisze:

  Witam serdecznie, ja również sprzątam jak opętana, a przecież porządki muszą być co dnia a nie tylko od święta. Polecam sprzątanie systematyczne dobrymi środkami przy uzyciu jak najmniejszego wysiłku.

 3. Nie znam tych środków. Czy naprawdę są takie świetne?

 4. Zosia.ja pisze:

  Potwierdzam. Są bardzo dobre. Zapraszam do siebie, tu pisałam o myciu kabiny prysznicowej. http://kosmetyki-zosi.blogspot.com/2015/01/najlepsze-sposoby-na-umycie-prysznica.html

 5. elka pisze:

  Ja stosuję umiar we wszytskim, nie tracę energii na pedantyczne podejście do świąt, wyraczy rozwaga

 6. Minerwa, jesteś kochana, że sprowadzasz te preparaty! Moja mama też kazała Cię pozdrowić, szczególnie, że u Ciebie są tańsze niż w innych sklepach. Dzięki Tobie mam równocześnie i ładny prysznic i ładne paznokcie. Dzięki.
  Słyszałam, że ta druga firma (jeszcze bezcenna) też jest dobra. Ja się zgłaszam do testowania. Sotin znam, to mogę porównać.

  • minerwa pisze:

   Dziękuję za uznanie. To prawda, wprowadzenie do sklepu bardzo dobrych preparatów czyszczących było strzałem w dziesiątkę. Przecież nawet najlepszy krem nie pomoże, jeżeli pół dnia coś szorujemy. A celem Minerwy jest dbanie o urodę i dobre samopoczucie swoich klientek, na różne sposoby, nie tylko poprzez kosmetyki.

 7. Ja wolę swoja energię skierować na rozmowę z dziećmi o nadchodzących świętach, na stworzenie atmosfery. Może jeszcze na przygotowanie pysznych potraw. Posprzątanie domu jest tak ważne jak włożenie odświętnych, eleganckich ubrań. Dlatego kupuję dobre preparaty, żeby nie zajęło mi to zbyt dużo czasu.

 8. Zofia pisze:

  Biedula, nie miała płynu Sotin.

 9. Honorata Osowska pisze:

  Witam. ja tez tylko sprząta i sprzątam…czasem nie chce ale musze teraz okna bede myc ehhh wesołych swiat przy okazji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 1