Produkty terapeutyczne cz. 2 – trudno gojące się rany

DIABETEGEN to dermokosmetyk nowej generacji wspomagający regenerację tkankową. Ze względu na wysoką zawartość laktoferyny, laktoperoksydazy i srebra koloidalnego doskonale oczyszcza podłoże oraz reguluje środowisko bakteriostatyczne. Duża zawartość czynników wzrostu stymuluje powstawanie nowej tkanki. Obecność srebra koloidalnego działa silnie baktriobójczo. Dodatkowe składniki jak Alantoina, Panthenol oraz witamina E wspomagają proces gojenia oraz łagodzą zmiany zapalne.
Wskazania do używania kremu DIABETEGEN:

Zespół stopy cukrzycowej, owrzodzenia (w tym owrzodzenia troficzne podudzia), odleżyny, zmiany pooparzeniowe, zmiany grzybicze, zgorzele, inne trudno gojące się rany.

Jak stosować krem DIABETEGEN:

Przed nałożeniem kremu, skórę należy przygotować, myjąc w letniej, bieżącej wodzie (temp. ok. 37°C) z dodatkiem łagodnego mydła (np. szarego). Nie należy długo moczyć. Po umyciu, skórę należy osuszać delikatnie, dotykając ręcznikiem bez pocierania. Po umyciu i dokładnym osuszeniu skóry, ze szczególnym uwzględnieniem trudno dostępnych miejsc (np. przestrzeni między palcami), należy nałożyć cienką warstwę kremu i delikatnie wklepać lub wmasować. Stosować co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Nie stosować na błony śluzowe. Chronić przed dostaniem się do oczu. Nie stosować w przypadku występowania alergii na którykolwiek ze składników.

Produkt działa najskuteczniej, przy równoczesnym przyjmowaniu suplementów diety zawierających Colostrum (np. preparaty suplementacyjne firmy Genoscope: Colostrum Alpha, Colostrum Immune, Colostrum Hypo).

Działania niepożądane:
Skutki uboczne i przeciwwskazania nieznane.

Bezpieczeństwo stosowania kremu DIABETEGEN:
Produkt został stworzony bez jakichkolwiek sztucznych substancji konserwujących, zapachowych oraz środków ropopochodnych. Jego bardzo prosty skład ogranicza do minimum występowanie miejscowych odczynów alergicznych.

Polityka bezpieczeństwa – główny składnik jakim jest Colostrum:
został przetworzony w specjalny sposób gwarantujący zachowanie naturalnej bioaktywności oraz pełnej koncentracji substancji bakterio i grzybobójczych oraz wspomagających proces gojenia;
został przebadany pod kątem czystości oraz zawartości substancji szkodliwych przez niezależne laboratorium specjalizujące się w badaniach Colostrum.

Skład:
Substancja czynna: Bioaktywne Colostrum bovinum.
Główne substancje pomocnicze: Alantoina, Panthenol, Srebro koloidalne, Witamina E.

Pełny skład (INCI): AQUA, PENTHYLENE GLYCOL, GLYCERYL STEARATE, COLOSTRUM BOVINUM, CETEARYL ALCOHOLE, CETYLPALMITATE, PAN- THENOL, OCTYLSTEARATE, DECYL OLEATE, GLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, CETEARETH-20, CETEARETH-12, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, SODIUM HYALURONATE, TRIETHANOLAMINE, ALLANTOIN, CARBOMER, SOLUBLE COLLAGEN, C.I. 77820 (srebro).

Rekomendacja:
DIABETEGEN krem jest produktem rekomendowanym przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.

40 g

źródło: Genoscope

Ten wpis został umieszczony w kategorii Artykuły, Małgorzata Kaliszan-Rohnka i otagowany: , , , , . Dodaj do zakładek.

5 Odpowiedzi na Produkty terapeutyczne cz. 2 – trudno gojące się rany

 1. Jolka pisze:

  Kupiłam córce na trądzik. Używa 3 dni i twierdzi, że ropne krosty zanikają. Zobaczymy….

  • JOLKA pisze:

   Rewelacja. Trochę się śmialiśmy, że to kolejny „lek na wszystko” ale naprawdę sprawdza się przy różnych dolegliwościach.
   Stosujemy ten krem całą rodziną (już 2 opakowanie) na trądzik, pokrzywkę uczuleniową, liszaje, otarcia pięt. Wszystko, co tylko pokazuje się na skórze, szybko likwidujemy tym kremem. Mam nadzieję, że skóra nie przyzwyczai się do niego i że za jakiś czas nie przestanie działać.

 2. monika4 pisze:

  O dobrze wiedzieć, w poniedziałek polecę do apteki i kupię też, może mi pomogą.

 3. monika4 pisze:

  U mojego synka ciężko goją się rany, dość długo.

 4. auriga pisze:

  Stosowałam na dłonie dotknięte alergia kontaktową. Skora pękała, łuszczyła się i miała miejscami odczyn zapalny. Niestety już się skończył. Mimo tego, że nie jest tani, kupię znowu, ponieważ wyraźnie przynosił mi ulgę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

55 − = 48