ROZJAŚNIANIE PRZEBARWIEŃ – seria FAIR SKIN Janssen Cosmetics

Opowiem Wam dzisiaj jak przeprowadzić w domu kurację rozjaśniającą przebarwienia (różnego pochodzenia) przy użyciu kosmetyków Janssen Cosmetics z serii FAIR SKIN.

Stosowanie kosmetyków z tej serii pozwala walczyć z przebarwieniami na czterech płaszczyznach:

 1. ochrona skóry przed promieniowaniem UVA i UVB,
 2. blokowanie aktywności hormonu odpowiedzialnego za pobudzenie produkcji melaniny,
 3. hamowanie aktywności tyrozynazy, enzymu odpowiedzialnego za produkcję melaniny oraz hamowanie dojrzewania melanocytów, nie dopuszczając do produkcji nadmiernej ilości melaniny,
 4. degradacja melanosomów (nośników melaniny) oraz zatrzymanie ich przenikania do naskórka.

Składniki aktywne zawarte w kosmetykach z serii FAIR SKIN:

 • organiczne i nieorganiczne filtry UVA I UVB,
 • lipoaminokwas,
 • morwa biała
 • diacetyl boldyny (wyciąg z kory chilijskiego drzewa boldo),
 • czysta witamina C oraz fosforan witaminy C,
 • SORR – wyciąg roślinny zawierający Siegesbeckia orientalis i Rabdosia rubescens

Efektem, który chcemy uzyskać w czasie sześciotygodniowej kuracji jest rozjaśnienie istniejących przebarwień oraz hamowanie powstawania nowych.

 1. Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie skóry z równoczesnym rozjaśnieniem. Do tego celu przygotować musimy mieszankę proszku oczyszczającego (Melafadin Cleansing Powder) z tonikiem (Melafadin Toner). Uzyskana piankę wmasowujemy delikatnie w skórę, po czym dokładnie zmywamy wodą i przemywamy tonikiem.
 2. Wieczorem – przygotowujemy zakupiony w sklepie MINERWA.NET dwufazowy koncentrat rozjaśniający. Rozpuszczamy proszek z buteleczki nr 1 (witamina C) w aktywatorze z buteleczki nr 2. Aplikujemy na twarz pipetką. Następnie nakładamy krem rozjaśniający na noc.
 3. Rano – przemywamy twarz tonikiem oraz wmasowujemy krem dzienny z SPF 20.
 4. Raz w tygodniu odwiedzamy gabinet kosmetyczny, w którym wykonany będzie peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazja oraz nałożona profesjonalna maska wybielająca.

Po 6-tygodniowej kuracji nadmiar syntezy melaniny zostaje zatrzymany. Obserwujemy wyraźne rozjaśnienie plam i przebarwień. Nadal używamy krem dzienny. Możemy tę kurację powtarzać dwa razy w roku, (w naszym klimacie jesienią i wczesną wiosną) lub raz w roku. Okresem idealnym na przeprowadzenie kuracji wybielającej jest okres od października do kwietnia z tym, że zimą podczas podejmowania decyzji o wykonaniu mikrodermabrazji musimy uwzględnić temperaturę panującą na dworze.

Ten wpis został umieszczony w kategorii Artykuły, Małgorzata Kaliszan-Rohnka i otagowany: , , , . Dodaj do zakładek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 + 3 =